Hidrant Sistemleri

Sulama ağızları zeminin üstünde olan hidranttır. Hidrant vanayı kumanda eden mil, otomatik boşaltma vazifesi gören yaylı çek valf, ana gövdeyi oluşturan döküm parçalar ve hortum bağlantı rakorlarından meydana gelmiştir. Hidrant anahtarı yardımıyla mil kumanda edilerek açma kapama işlemi gerçekleştirilir. Mil saat ibresi tersi yönünde çevrildiğinde hareket borusu aşağı doğru hareket eder.

Böylece gövde içinde bulunan supap parçaları aşağıya hareket eder ve hidrant açılmış olur. Mil saat ibresi yönünde çevrildiğinde ise hidrant kapatılmış olur. Subap suyun akış yönünde kapanmaktadır. Böylece sistemdeki basınç altında kalan supabın sızdırmazlığı artırılmıştır. Bu sistem türbülanssız ve lineer bir akış oluşturduğu gibi basınç kaybını azaltmakta titreşimleri önlemekte ve hidrantın ömrünü uzatmaktadır.

Böylece suyun daha uzak mesafelere püskürtülmesi sağlamaktadır. Gövde üzerinde bulunan yaylı çek valf su kullanımı olmadığı zamanlarda hidrant içindeki suyu boşaltarak soğuk havalarda donmayı engellemektedir. Yer üstü yangın hidrantlan, fabrikalarda ,depolarda, endüstriyel tesislerde bina çevrelerinde yangına hassas ormanlık arazilerde ve yerleşim bölgelerinde itfaiyenin su temininde kullanılmaktadır.

ISLAK TİP YANGIN HİDRANTI

ISLAK TİP YANGIN HİDRANTI

Fiyat bilgisi için teklif isteyiniz
YER ÜSTÜ YANGIN HİDRANTI

YER ÜSTÜ YANGIN HİDRANTI

Fiyat bilgisi için teklif isteyiniz
YER ALTI YANGIN HİDRANTI

YER ALTI YANGIN HİDRANTI

Fiyat bilgisi için teklif isteyiniz
eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır